21. i 22. listopada 2017. Vas pozivamo u Vrbovsko na tradicionalnu XIII. Bundevijadu - izložbu autohtono uzgojene hrane, starih običaja i zanata  Gorskoga kotara.
Riječ je o dvodnevnoj etno-gastronomskoj  manifestaciji čije se svečano otvorenje planira u subotu  21. listopada u 13,00 sati. Nakon otvorenja planira se kratak obilazak sajma,  te prigodni domijenak.

Preuzmi Pozivnicu    Preuzmi Program

Nova  Uputa br. 9/17 privremeni uvoz plovila u privatne svrhe uređuje na drukčiji način s posljedicom prestanka carinskog skladištenja i carinskih skladišta tipa E.  Na koji način se provodi privremeni uvoz plovila u privatne svrhe prema predmetnoj Uputi, koje su novine i obveze možete saznati na jednodnevnom seminaru koji za vas organizira HGK-Županijska komora Rijeka u suradnji sa Carinskom Upravom RH – Područnim carinskim uredom Rijeka.

Preuzmi dokumente: Poziv na Seminar     Uputa 9-17     Prijavnica za Seminar

Udruženje obrtnika Rijeka i Ugostiteljska škola Opatija mogu se pohvaliti dugogodišnjom uspješnom suradnjom, posebice na realizaciji tradicionalne humanitarne organizacije Maškarana jota koja se već više od 10 godina odvija na riječkom Korzu za vrijeme trajanja Karnevala.

Kako bi se barem malo odužili ravnateljici, profesorima, te posebice učenicima od kojih će jednoga dana neki sasvim sigurno i sami postati obrtnici ili njihovi budući zaposlenici, članovi Upravnog odbora Udruženja obrtnika Rijeka odučili su Ugostiteljskoj školi Opatija donirati tri tisuće kuna za nabavku nove opreme za potrebe izvođenja praktikuma. Više na obrtnici-rijeka.hr

Udruženje obrtnika za svoje članove organizira sufinancirane tečajeve informatike i stranih jezika.

Pravo prijave imaju svi obrtnici – članovi Udruženja, njihovi zaposlenici te članovi uže obitelji obrtnika sukladno Zakonu o obrtu, no sufinanciranje ostvaruju samo oni kojima dug komorskog doprinosa ne premašuje dva kvartala (456,00 kn).
Sve tečajeve Udruženje sufinancira u iznosu od 70%.
U nastavku donosimo popis tečajeva uz opis i okvirne termine, a koji će se još konačno dogovoriti nakon prikupljenih preferencija zainteresiranih obrtnika.
Rok prijave za sve tečajeve je 25.09.2017.g.(ponedjeljak)! Više na obrtnici-rijeka.hr

"Unaprjeđenje poslovnih procesa korištenjem informacijsko-komunikacijske tehnologije" četverodnevna je edukacija koja će biti održana u Zagrebu, u terminima 7.-8.9. i 18.-19.9.2017. godine, u hotelu Arcotel, Branimirova 29.

Kroz četverodnevnu edukaciju naučit ćete o:
- utjecaju informacijsko-komunikacijske tehnologije (ICT) na poslovanje
- poslovnim procesima koji se mogu unaprijediti uvođenjem ICT-a
- definiciji poželjnih ishoda pri uvođenju ICT rješenja
- odnosu cijene i korisnosti izabranih ICT rješenja
- uvođenju promjena u poslovanju uz pomoć ICT-a
- unapređivanju odnosa zaposlenih i tehnologije

Više na hok.hr